Euro 2024: Το αναλυτικό πρόγραμμα των μεταδόσεων της ΕΡΤ

Euro 2024: Το αναλυτικό πρόγραμμα των μεταδόσεων της ΕΡΤ

Τον τηλεοπτικό «χάρτη» του Euro 2024 ανακοίνωσε η ΕΡΤ

Το αναλυτικό πρόγραμμα μεταδόσεων για το Euro 2024 γνωστοποίησε η ΕΡΤ.

Οι αγώνες της διοργάνωσης που θα διεξαχθεί στη Γερμανία θα μεταδοθούν όλοι από την κρατική τηλεόραση.

Tην Τετάρτη λοιπόν ανακοινώθηκε αναλυτικά το πού και πότε θα μπορέσουν οι φίλαθλοι καθέναν απ’ αυτούς.

Σημειώνεται ότι η συντριπτική πλειοψηφία των αναμετρήσεων θα καλυφθούν από την ΕΡΤ1, με εξαίρεση έξι παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής των ομίλων, που θα μεταδοθούν από την ΕΡΤ3.

Αναλυτικά το πρόγραμμα

Παρασκευή 14 Ιουνίου

Σάββατο 15 Ιουνίου

16:00 Ουγγαρία – Ελβετία, ΕΡΤ1

19:00 Ισπανία – Κροατία, ΕΡΤ1

22:00 Ιταλία – Αλβανία, ΕΡΤ1

Κυριακή 16 Ιουνίου

16:00 Πολωνία – Ολλανδία, ΕΡΤ1

19:00 Σλοβενία – Δανία, ΕΡΤ1

22:00 Σερβία – Αγγλία, ΕΡΤ1

Δευτέρα 17 Ιουνίου

16:00 Ρουμανία – Ουκρανία, ΕΡΤ1

19:00 Βέλγιο – Σλοβακία, ΕΡΤ1

22:00 Αυστρία – Γαλλία, ΕΡΤ1

Τρίτη 18 Ιουνίου

19:00 Τουρκία – Γεωργία, ΕΡΤ1

22:00 Πορτογαλία – Τσεχία, ΕΡΤ1

Τετάρτη 19 Ιουνίου

16:00 Κροατία – Αλβανία, ΕΡΤ1

19:00 Γερμανία – Ουγγαρία, ΕΡΤ1

22:00 Σκωτία – Ελβετία, ΕΡΤ1

Πέμπτη 20 Ιουνίου

16:00 Σλοβενία – Σερβία, ΕΡΤ1

19:00 Δανία – Αγγλία, ΕΡΤ1

22:00 Ισπανία – Ιταλία, ΕΡΤ1

Παρασκευή 21 Ιουνίου

16:00 Σλοβακία – Ουκρανία, ΕΡΤ1

19:00 Πολωνία – Αυστρία, ΕΡΤ1

22:00 Ολλανδία – Γαλλία, ΕΡΤ1

Σάββατο 22 Ιουνίου

16:00 Γεωργία – Τσεχία, ΕΡΤ1

19:00 Τουρκία – Πορτογαλία, ΕΡΤ1

22:00 Βέλγιο – Ρουμανία, ΕΡΤ1

Κυριακή 23 Ιουνίου

22:00 Ελβετία – Γερμανία, ΕΡΤ1

22:00 Σκωτία – Ουγγαρία, ΕΡΤ3

Δευτέρα 24 Ιουνίου

22:00 Κροατία – Ιταλία, ΕΡΤ1

22:00 Αλβανία – Ισπανία, ΕΡΤ3

Τρίτη 25 Ιουνίου

19:00 Γαλλία – Πολωνία, ΕΡΤ1

19:00 Ολλανδία – Αυστρία, ΕΡΤ3

22:00 Αγγλία – Σλοβενία, ΕΡΤ1

22:00 Δανία – Σερβία, ΕΡΤ3

Τετάρτη 26 Ιουνίου

19:00 Ουκρανία – Βέλγιο, ΕΡΤ1

19:00 Σλοβακία – Ρουμανία, ΕΡΤ3

22:00 Γεωργία – Πορτογαλία, ΕΡΤ1

22:00 Τσεχία – Τουρκία, ΕΡΤ3

Σάββατο 29 Ιουνίου

19:00 Φάση των «16»: 2Α – 2Β, ΕΡΤ1

22:00 Φάση των «16»: 1Α – 2Γ ΕΡΤ1

Κυριακή 30 Ιουνίου

19:00 – 21:00 Φάση των «16»: 1Γ – 3Δ/Ε/ΣΤ, ΕΡΤ1

22:00 Φάση των «16»: 1Β – 3Α/Δ/Ε/ΣΤ, ΕΡΤ1

Δευτέρα 1 Ιουλίου

19:00 Φάση των «16»: 2Δ – 2Ε, ΕΡΤ1

22:00 Φάση των «16»: 1ΣΤ – 3Α/Β/Γ, ΕΡΤ1

Τρίτη 2 Ιουλίου

19:00 Φάση των «16»: 1Ε – 3Α/Β/Γ/Δ, ΕΡΤ1

22:00 Φάση των «16»: 1Δ – 2ΣΤ, ΕΡΤ1

Παρασκευή 5 Ιουλίου

19:00 Προημιτελικά, ΕΡΤ1

22:00 Προημιτελικά, ΕΡΤ1

Σάββατο 6 Ιουλίου

19:00 Προημιτελικά, ΕΡΤ1

22:00 Προημιτελικά ΕΡΤ1

Τρίτη 9 Ιουλίου

22:00 Ημιτελικός, ΕΡΤ1

Τετάρτη 10 Ιουλίου

22:00 Ημιτελικός, ΕΡΤ1

Κυριακή 14 Ιουλίου

22:00 Τελικός, ΕΡΤ1